bárbàrís liposome collagen

Dünyanın en iyi sinerji laboravatuvarında geliştirilen bárbàrís Türkiye'de

Aylık 12 milyon şişe üretim kapasitesi ile öne çıkıyor

Fish Collagen Hydrolyzate

Kolajen insan vücudunda cilt, saç, tırnak, eklem ve kıkırdak dokusu proteinlerinin % 80′ ini oluşturan ve yüksek miktarda amino asit içeren bir protein maddesidir.

Vücudumuzdaki tüm proteinlerin 1/4′ ü kolajendir. Kolajen moleküler telleri şekillendirerek tendonları ve boşlukları güçlendiren, cildin ve iç organların esnekliğini sağlayan ana yapısal proteindir. Kemikler ve dişler de kolajene eklenen mineral kristalleri ile oluşmuştur. Kolajen vücudumuzun yapısını oluşturur. Kolajen cildinizi ağ gibi sarıp sarmalar, ona sıkılık, esneklik, nem ve parlaklıkla birlikte dış etkenlere karşı sağlamlık sağlar ve cildin yaşlanma etkisini azaltır.

En yüksek emilime ulaşmak için liposome teknolojisi ile üretilmiş peptit formun ince bağırsağa ulaşması yeterlidir. Bu sayede en iyi etkiye ulaşır.

Fish Elastin Hydrolyzate

Kolajen ve Elastin cildimiz için vazgeçilmez iki önemli maddedir. Cildin sağlıklı ve canlı görünmesinden sorumludurlar. Sağlıklı bir cilt için ikisi de oldukça gerekli ve önemlidir.

Elastin; Ciltte ve vücutta bulunur. Cildimizin sıkı ve esnek olmasını sağlar. Cildimizde yeteri miktarda elastin varsa, deriyi çekip bıraktıktan hemen sonra eski haline gelir. Yaşımız ilerledikçe kolajen ve elastin miktarı düştüğü için; sarkma, kırışıklık, ciltte solma, esnekliğin kaybolması gibi durumlar ortaya çıkar. Elastin vücutta kolajenin tutunmasına ve kalıcılığının uzamasına destek olur.

COLLAGEN’de Balık ve Sığır Farkı Nedir?

Yapılan araştırmalarda balık kaynaklı kolajenlerin cilt, sığır kaynaklı kolajenlerin kemik ve eklem sağlığı için daha değerli olduğu paylaşılmaktadır. Cilt için en etkili olan balık kolajeninde ise üretim aşamaları ürünün kalitesini arttırmaktadır. Ağır metallerle kirlenmemiş balıklardan elde edilmeli ve uygun üretim tesisinde üretilmelidir. Balık kolajen peptidi molekül yapısı küçüklüğü ile öne çıkmaktadır bu sayede emilim daha hızlı olur.

Dr.Lu™ Seabass Extract

Japonyada bulunan lateolabraks japonicus türündeki levrek balığından elde edilir.Levrek peptitini çıkarmak için özel bir teknik kullanılmaktadır. Moleküler olarak küçük olduğundan daha kolay emilim sağlayabilir.

Ana bileşenleri EPA, DHA, Arginin, Araşidonik asit ve Glutamik asidi içerir. Kolajen ve Elastin ile birleştiğinde vücutta kolajen artışını hızlandırmaya yardımcı olur. Yaraların daha hızlı iyileşmesini sağlayabilir, göz altı morluklarının giderilmesine yardımcı olabilir ve lekelere karşı koruma sağlayabilir. Kolajen üretimini, anjiyogenezi, immünositlerin aktivasyonunu ve bunların uygulamalarını teşvik eden etkileri olan peptitler kolajen sekresyonunu, kan damarı rejenerasyonunu teşvik edebilir, bağışıklık hücresini aktive edebilir ve yara enfeksiyonunu azaltabilir.

67. Alman Nuremburg Uluslararası Buluş Sergisi, Özel Ödül Almıştır.

Mucizevi Meyve Camu Camu C Vitamini

Camu Camu Yağmur Ormanlarından Dağılan Güçlü Şifa Antioksidan mucizesi olan camu camu, Amazon Ormanlarında bulunan Mersingiller ailesine mensup, küçük çalımsı bir ağaç meyvesidir. Bu mucizevi meyve muza göre 200, limona göre 56, portakala göre ise 60 kat daha fazla C vitamini içermektedir.

Sentetik olamayan doğal alınan c vitamini ,hücreleri dokuları ve organları onarmaya teşvik eder, kolajen üretimini de destekleyebilir. Bu mucizevi meyve hücre yenilenmesini destekleyebilir bu sayede erken yaşlanmayı önleyebilir aynı zamanda yaşa bağlı kas dejenerasyonunu azaltmaya yardımcı olur ve cilt elastikiyetini sağlayabilir. Bir başka deyişle daha sıkı bir cilde kavuşmanızı sağlayabilir. İçeriğindeki yüksek antioksidan sayesinde normal kıkırdağın yapımında ve hasarlanmış kıkırdağın onarımını destekleyebilir. Camu camu en ilgi çekici faydaları arasında kilo kaybına yardımcı olmasıda vardır.

Maitake Mushroom

Maitake adı, Japonca’da dans eden mantar anlamına gelir. Maitake, Çin ve Japonya’da yüzlerce yıldır şifalı bitkiler sınıfında yer alır. D vitamini değeri yüksek ve antioksidanlar açısından da zengin bir besin kaynağıdır.

Maitake mantarı yüksek miktarda polisakkarit içerdiği için bağışıklık sistemi hücrelerini tetikleyerek, vücudun dışarıdan gelen tehditlere karşı tepkilerinin güçlenmesini sağlayabilir. 2008 yılında Amerikan Kanser Birliği’nce rapor edilen çalışmalarda, maitake mantarının meme kanseri hücrelerine karşı etkisi incelenmiş; meme kanseri hücrelerinin çoğalmasının , kanserli dokunun küçülmesini sağladığı gözlemlenmiştir.

Maitake etkili bir kilo verme ajanıdır.

Hyaluronic Acid ile Suyun Saf Güzelliği

Hyaluronic Asit, cilde nem tutan ince çizgilerin ve kırışıklıkların görünürlüğünü azaltmaya yardımcı olur ve dolgunlaştırıcı bir etki oluşturur. Hyaluronic Asit takviyeleri cildinizin daha esnek görünmesine ve hissetmesine yardımcı olabilir. Vücudunuzdaki hyaluronic asidin kabaca yarısı cildinizde bulunur ve burada nemi tutmaya yardımcı olmak için suya bağlanır.

Doğal yaşlanma süreci ve güneşten gelen ultraviyole radrasyon, tütün dumanı ve kirlilik gibi şeylere maruz kalmak derideki hyaluronic asit miktarını azaltabilir. Bu sebepten hyaluronic asit takviyesi cildin kaybettiği yapıyı tekrar yenileyerek yaşlanmayı geciktirebilir. Eklem ve kemiklerinizi korumaya yardımcı olabilir.

Ceramide (Rice Extract)

Seramid, cilt stratum corneum lipidinin en önemli bileşenlerinden biridir. Yüksek nemlendirme kabiliyetine sahip hücreler arası lipitin %40'ını oluşturur. Cildin pürüsüzlüğünü ev elastikiyetini koruyabilir. Araştırmalar, seramidi sindirdikten sonra cilt dermisine ulaşabileceğini ve cildin nemlendirilmesini sağlayabileceği gözlemlenmiştir.

Normal cilt, cilt yapısını koruyabilen, korumayı ve nemlendirmeyi arttırabilen sağlam stratum corneum'a sahiptir. Seramid cilt hasarını, stratum corneum yapısının yenilenmesini ve nemlendirmeyi iyileştirebilir.

Suyu nem için taşırken tuzdan ayrıştırarak ödemsiz bir nem dengesi sağlar.