Hakkımızda

Barbaris, geniş kapsamı olan kırmızı meyveler familyasından gelir.

Türkçe’de kızılcık ve mersin çeşitleri diye adlandırılan bu yabani meyvenin faydalı özellikleri antik dünyada farklı kıtalarda ve dünyanın farklı yerlerinde iyi bilinmektedir.

Bu meyvelerden;

  • Antik Yunanlılar ve Romalılar, mide ve bağırsak hastalıklarına iyi gelen ilaçlar hazırladı.
  • Hindistan’da ise popüler bir tonik, su verme ve müshil ilacıydı.
  • Eski Mısır’da, kızamık meyvesi kanı ve vücudu toksinlerden arındırmıştır.
  • Uzak Doğu’da, Japonya ve Çin’de, vitamin eksikliğini giderme, ateş atakları giderme, yüksek kan basınçını azaltmada kullandılar.
  • Tibet tıbbında ise Gençleştirici tentürler bu familyadan yapılmıştır.
  • Yaban mersinide, kolajen liflerinin birbirine bağlanmasını kolaylaştırır, böylece vücudunuzun kolajen üretmesine yardımcı olur.

Amacımız Nedir?

Barbaris Sağlık Ürünleri olarak insanlara daha sağlıklı ve daha doğal bir yaşam sağlamak amacıyla yola çıktık. Doğal ürünlerle daha sağlıklı bir hayata adım atmak isteyen tüketicilere ürünlerimizi sunuyoruz.

İnsanlara doğadan alınan ürünlerden hazırlanan “Kaliteli Yaşam Ortaklığı” sunuyoruz.

Doğaya ve doğal kaynaklara duyduğumuz saygı ile hareket ediyor, dünyanın cömertçe sunduğu kaynaklardan gelecek kuşakların da rahatça faydalanabilmesini amaçlıyoruz. Bu nedenle her faaliyetimizde çevre bilinci taşıyoruz.

Yüksek motivasyonumuzla sektöre bambaşka bir boyut kazandıracağımız inancındayız. İş ortaklarımız sayesinde ürünlerimizin içeriğine, sağladığı faydalara ve kalitesine güveniyoruz. Sağlıklı bir yaşam ve konforlu bir hayat için doğa ile insan arasında köprü olmayı amaçlıyoruz.

Gelecek nesillerin sağlıklı ve temiz bir dünyada yaşaması için mücadele ediyoruz.